Menu
 
 
Instrukcja montażu
A A A

Podsufitkę montujemy na drewnianej konstrukcji. Zaleca się montaż paneli prostopadle do powierzchni ścian. Produkt nie jest przeznaczony do montażu na elewacjach budynku i miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Montaż należny prowadzić w temperaturze powyżej 0°C.

Kolejność montażu:
* Konstrukcje nośna należny wykonać z wysuszonych i zaimpregnowanych łat drewnianych.
* Wymiary przekroju poprzecznego łaty drewnianej powinny wynosić minimum 25 mm x 50 mm.
*Maksymalny rozstaw łat nie możne przekraczać 40 cm, dlatego w przypadku okapu wysuniętego do 40 cm wystarczy zastosować dwie łaty, a w przypadku okapu wysuniętego powyżej 40 cm należny dobrać odpowiednia ilość łat.
* Łaty drewniane odpowiednio wypoziomować.
* Do łat drewnianych mocujemy listwy „J”. Do mocowania listwy należny użyć gwoździ wbijanych maksymalnie co 40 cm. Zamiast listwy „J” można wykorzystać obróbkę blacharska deski czołowej.
* Przycięte na odpowiednia długość panele podsufitki należny włożyć w listwy „J”. W tym celu wyginamy panel, ustawiamy go w odpowiednim miejscu, a następnie prostujemy tak, aby końce weszły w listwę „J”.
* Montowany panel łączymy z poprzednim panelem przez zatrzaśnięcie wywinięcia jednego panelu na zamku drugiego. Panele należny zamocować do łat drewnianych poprzez przybicie gwoździami.
* Do mocowania paneli i listew należny stosować gwoździe nierdzewne lub zabezpieczone przed korozja o długości min. 20 mm i wielkości łba min. 8 mm.
* Gwoździe należny wbijać prostopadle do powierzchni łat, w środek otworów montażowych.
* Gwoździ nie dobijać do końca - pozostawić około 1 mm luzu w celu umożliwienia kompensacji temperaturowych zmian długości.
* Aby zapewnić prawidłową wentylację okapu i dachu, należy stosować panele z wentylacja.
* Zaleca się aby co trzeci lub co czwarty panel posiadał wentylacje.

 
 
   
 
Kontakt z Nami
AQUAPLAST - Rynny, pokrycia dachowe
telefon: +48 18 446 36 22
e-mail: biuro@aquaplast.pl
 
 
Copyright 2014 by AQUAPLAST All Right Reserved. Polityka Cookies     Polityka Prywatności     Projektowanie stron www iPolska