Komunikacja dachowa
Ekstremalnie
bezpieczna

System Komunikacji dachowej cechuje:

 • najwyższej klasy zabezpieczenie antykorozyjne dzięki połączeniu stali ocynkowanej oraz lakieru proszkowego
 • wykonana jest ze stali spełniającej wymagania wytrzymałościowe normy EN 516
 • komplet posiada pełną regulację kąta montażu i pasuje do pokryć o nachyleniu od 0° do 65°

Komunikacja dachowa

Na systemie komunikacji dachowej nie warto oszczędzać. Większość osób, które stwierdzają, że jest to niepotrzebny wydatek i rezygnują ze stopni kominiarskich, już przy pierwszej awarii komina bądź anteny przekonuje się, że były w błędzie.

Poruszanie się po dachu pozbawionym stopni kominiarskich oraz ław może być zarówno niebezpieczne jak i powodować uszkodzenia pokrycia dachowego. Cena naprawy dachu lub zamawianie podnośnika by dostać się do komina, może znacznie przewyższyć koszt komunikacji dachowej. Nie należy też oszczędzać na jakości – gwarantuje ona, że system będzie bezpieczny oraz posłuży nam wiele lat.

Elementy systemu komunikacji, czyli stopnie i ławy kominiarskie, powinny się znaleźć na każdym dachu.

Wprawdzie prawo obliguje do montażu tych akcesoriów jedynie inwestorów budujących dach o spadku połaci powyżej 25% oraz pokrytych materiałami łamliwymi, ale doświadczenie pokazuje, że dobry system komunikacji przydaje się także na mniej pochyłych dachach. Rozmieszczenie stopni kominiarskich jest ściśle związane z kątem nachylenia dachu. Na dachach o małym nachyleniu (do 30˚) zalecany jest montaż stopnia w co drugim rzędzie dachówek. Przy pokryciu stromym należy montować stopień w każdym rzędzie. Stopnie muszą tworzyć „drabinkę” umożliwiającą swobodne poruszanie się po dachu.

Wszystkie nasze elementy spełniają kryteria określone przez Europejską Normę EN516. System komunikacji, który oferujemy jest łatwy w montażu oraz gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa. Stopnie i ławy mocowane są na rożnych rodzajach mocowników w zależności od rodzaju pokrycia dachowego.

Elementy systemu

Ławy dachowe

Panel dachowy 25mm

Ławy kominiarskie do dachów krytych panelem dachowym z rąbkiem stojącym (klik). Kompletny segment montażowy 3 mb składa się z 1 ławy kominiarskiej, 4 wsporników, 4 mocowników, 4 docisków oraz śrub mocujących.

Panel dachowy 38mm

Ławy kominiarskie do dachów krytych panelem dachowym z rąbkiem stojącym (klik). Kompletny segment montażowy 3 mb składa się z 1 ławy kominiarskiej, 4 wsporników, 4 mocowników, 4 docisków oraz śrub mocujących.

Trapez

Ławy kominiarskie do dachów krytych blachą trapezową. Kompletny segment montażowy 3 mb składa się z 1 ławy kominiarskiej, 4 wsporników, 4 mocowników oraz śrub mocujących.

Dachówka ceramiczna

Ławy kominiarskie do dachów krytych ceramiką. Kompletny segment montażowy 3 mb składa się z 1 ławy kominiarskiej, 4 wsporników, 4 mocowników oraz śrub mocujących.

Blachodachówka

Ławy kominiarskie do dachów krytych blachodachówką. Kompletny segment montażowy 3 mb składa się z 1 ławy kominiarskiej, 4 wsporników, 4 mocowników oraz śrub mocujących.

Gont blaszany Janosik

Ławy kominiarskie do dachów krytych dachówką gontopodobną. Kompletny segment montażowy 3 mb składa się z 1 ławy kominiarskiej, 4 wsporników, 4 mocowników oraz śrub mocujących.

Blachodachówka Finnera

Ławy kominiarskie do dachów krytych modułową blachodachówką Finnera. Kompletny segment montażowy 3 mb składa się z 1 ławy kominiarskiej, 4 wsporników, 4 mocowników oraz śrub mocujących.

Blachodachówka Germania, German, Marii, Venecja

Ławy kominiarskie do dachów krytych modułową blachodachówką Germania, German, Marii, Venecja . Kompletny segment montażowy 3 mb składa się z 1 ławy kominiarskiej, 4 wsporników, 4 mocowników oraz śrub mocujących.

Blachodachówka Gerard, Decra

Ławy kominiarskie do dachów krytych dachówką z posypką ceramiczną Gerard lub Decra. Kompletny segment montażowy 3 mb składa się z 1 ławy kominiarskiej, 4 wsporników, 4 mocowników oraz śrub mocujących.

Blachodachówka Estima

Ławy kominiarskie do dachów krytych blachodachówką Estima. Kompletny segment montażowy 3 mb składa się z 1 ławy kominiarskiej, 4 wsporników, 4 mocowników oraz śrub mocujących.

Deklaracja właściwości użytkowych

Wypełnij i wyślij formularz, aby otrzymać dokument

  Gwarancja

  Wypełnij i wyślij formularz, aby otrzymać dokument

   Instrukcja montażu

   Wypełnij i wyślij formularz, aby otrzymać dokument

    Do pobrania

    SKORZYSTAJ Z PORADY
    NASZEGO EKSPERTA

    Wychodząc na przeciw potrzebom naszych klientów udostępniamy numer telefonu i kontakt e-mail celem dokładnego zapoznania się z możliwościami i sposobami wykorzystania naszych produktów w Twojej inwestycji.

    •   +48 504 275 934
    •   doradca@aquaplast.pl
    • Facebook